ارور E25 پکیج بوتان

ارور E25 پکیج بوتان لیست تمام کد خطاها و ارورهای پکیج بوتان تنظیمات ضد یخ پکیج

ارور E25 پکیج بوتان

ارور E25 پکیج بوتان یکی از شایع ترین ارورهایی است که پکیج های بوتان در فصل سرما دچار آن می شوند. برای رفع ارور یا همان کدخطا E25 پکیج بوتان توصیه می شود حتما از تعمیرکار ماهر نمایندگی بوتان کمک بگیرید. برای استفاده از خدمات پس از فروش گارانتی شرکت بوتان تنها کافیست با شماره تلفن نمایندگی بوتان تماس بگیرید تا تعمیرکار ماهر بوتان در کمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف نماید. کد ارور پکیج چیست؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیرات تخصصی و رفع تمام ارورهای پکیج بوتان ادامه این مقاله را از دست ندهید.

معنی ارور E25 پکیج بوتان

تنظیم بار پکیج در زمستان

در دستگاه های آنالوگ (B,M,E) : شیر گاز دستگاه باز باشد. عقربه فشار دستگاه را بین ۱ تا۱٫۵ بار تنظیم کنید. کلید روشن خاموش را در روشن و کلیدهای تنظیم دمای آب گرم و شوفاژ را در وضعیت ۰ قرار می دهیم. حال این سئوال ممکن است پیش بیاید که اگر پکیج قبل از شروع کار خاموش شده و چراغ راه اندازی مجدد (reset) روشن گردد چه اقدامی باید انجام داد؟ با توجه به کد خطایی که در دفترچه دستگاه مشخص شده است اقدامات بعدی را انجام می دهیم.

استفاده از نوار چسب حرارتی گرمایشی

این راهکار برای هنگامی که در منزل حضور دارید، می تواند مؤثر باشد. استفاده از نوار چسب حرارتی گرمایشی، یکی از راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی لوله های آب محسوب می شود. برای تهیه چسب حرارتی، می توانید از طریق فروشگاه های ابزار ساختمان اقدام نمایید. بهتر است قبل از استفاده،  دستورالعمل آن را مطالعه نمایید. این نوار چسب شامل المنت های تعبیه شده با اتصال برق شهری بوده و به آرامی گرم می شود و از یخ زدگی لوله ها ممانعت می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از حرارت بالا استفاده کنید و تنها از آن به عنوان سیستم گرمایشی ملایم برای جلوگیری از یخ زدگی لوله های شوفاژ بهره ببرید.

معنی ارور E25 پکیج بوتان

زمانی که شما ارور E25 پکیج را برروی صفحه نمایش پکیج خود مشاهده می کنید به معنای یخ زدن مبدل اصلی دستگاه است. وضعیت سیستم در این حالت به صورت قفل موقت است.

 

جلوگیری از یخ زدن پکیج با مطالعه دفترچه راهنما

اغلب پکیج های جدید، مجهز به سیستم جلوگیری از یخ زدگی هستند. برای استفاده از این روش نیاز است دفترچه راهنما پکیج مطالعه شود. شیوه کار به این صورت است که با وصل کردن برق پکیج، شیر گاز ورودی را باز کنید. علت خاموش شدن پکیج چیست؟ یکی از رادیاتورها باید در هنگام عملیات باز شده و دمای تنظیم پکیج بر روی کمترین درجه قرار داشته باشد. در این صورت سیستم گرمایشی شما در فاصله زمانی تعیین شده و به صورت خودکار پمپ و شعله را متصل کرده و در نهایت مانع از یخ زدگی می شود.

جلوگیری از یخ زدن پکیج با مطالعه دفترچه راهنما

مقایسه پکیج تک مبدل و دو مبدل

در پکیج های تک مبدل لوله های موجود در شوفاژ و آب گرم مصرفی از یک مخزن عبور کرده ولی در پکیج های دو مبدل از مبدل ثانویه و مبدل اصلی برای دسترسی به آب گرم مصرفی استفاده می شود. در این حالت فشار حرارتی به وجود آمده بر روی دو مخزن تقسیم خواهد شد.از دیگر تفاوت های پکیج تک مبدل و دو مبدل می توان به ساختار اتصال لوله ها اشاره نمود.

تخلیه آب اولین راهکار جلوگیری از یخ زدگی پکیج

یکی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی پکیج، تخلیه آب موجود در داخل لوله ها و سیستم شوفاژ است. در این راهکار باید ابتد شیر ورودی آب سرد را قطع کنید و سپس شیرپرکن پکیج را کاملاً باز نمایید. در نهایت با باز کردن یکی از شیرهای آبگرم منتظر تغییر جهت عقربه فشار بار به سمت صفر درجه بمانید. اگر قصد خروج از منزل دارید، بهتر است قبل از خارج شدن شیر اصلی گاز را ببندید. در این صورت باید آب داخل لوله های شوفاژ خالی باشد. یکی از روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج، استفاده از ضدیخ است. با تزریق ضدیخ داخل سیستم گرمایشی، مانع ایجاد رسوب می شوید. نکته قابل توجه این است که قبل از انجام این کار از عدم وجود نشتی آن اطمینان حاصل نمایید.

رفع کد ارور E25 پکیج بوتان

برای رفع کد خطای E25 پکیج بوتان می توانید با استفاده یک سشوار مبدل حرارتی پکیج خود را گرم نمایید تا در نهایت یخ داخل سیستم به ارامی آب شود. توجه داشته باشید ممکن است در هنگام یخ زدن مبدل دچار ترکیدگی و نشتی شده باشد. در صورت رویت نشتی از تعمیرکار ماهر نمایندگی بخواهید تا مشکل دستگاه شما را برطرف نماید.

روش های جلوگیری از یخ زدگی پکیج در زمستان

با رسیدن فصل زمستان افراد از سیستم های گرمایشی مختلف نظیر پکیج جهت تأمین حرارت موردنیاز استفاده می کنند. به طور کلی با کاهش شدید دمای هوا، مسائلی مانند یخ زدگی پیش می آید که لازم است نسبت به رفع آن اقدام نمایید. پکیج ها از جمله وسایل حرارتی است که دارای لوله های آب هستند. موضوع یخ زدن سیستم گرمایشی و لوله های آب از مواردی است که پس از خرید پکیج به ویژه بعد از مسافرت باید نسبت به آن حساسیت نشان داد تا از خسارات ناشی از یخ زدگی جلوگیری کرد.

یخ زدایی خودکار در پکیج بوتان

به منظور یخزدایی دستگاه را در حالت حداقل ظرفیت نگه دارید. عملکرد ضد یخ اتوماتیک در پکیج های دیواری دیجیتال و آنالوگ متفاوت می باشد. در دستگاه های دیجیتال باید شیر گاز دستگاه را در حالت باز قرار داد به طوری که عقربه فشار دستگاه بین ۱ تا ۱٫۵ بار قرار بگیرد. در این حالت پکیج باید به برق متصل باشد. کلید انتخاب فصل را در وضعیت ۰ قرار می دهیم.

تنظیمات مخفی پکیج بوتان

تنظیمات مخفی پکیج بوتان

این خطر برای پکیج هایی که در فضای باز بالکن یا حیاط قرار دارند، به مراتب بیشتر است. علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست؟ این سیستم قابلیت تنظیم دو حالت زمستانی و تابستانی را دارد. به منظور تنظیم آن به حالت زمستانی، باید کلید چرخشی آن را از صفر، جهت عقربه های ساعت چرخاند. ممکن است به دلایل مختلفی مانند رفتن به مسافرت پکیج را مدت زیادی روشن نکنید که این امر خطر یخ زدگی را افزایش می دهد.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *